Appel-vlechtgebak maken
Wat heb je nodig:
-
250 gram bloem
-
125 gram boter
-
1 theelepel zout
-
40 gram fijne kristalsuiker
-
1,25 dl koud water
-
Geklutst eigeel
-
Halve theelepel kaneel
-
3 appels (liefst goudreinet)
-
50 gram paneermeel
-
2 eetlepels gewone suiker
Stappen
1. Meng voor het deeg de bloem, boter, zout en kristalsuiker en roer er een beetje water door. Let erop dat het deeg helemaal egaal is, zonder klontjes dus.
2. Wikkel het deeg in huishoudfolie en leg het 2 uur in de koelkast zodat het goed koud kan worden.
3. Dan ga je de vulling maken. Die bestaat uit kleine stukjes appel, dus daarvoor begin je met het schillen van de appel. Snij er vervolgens kleine blokjes van.
4. Doe de stukjes appel in een kom en strooi de suiker en kaneel er overheen. Even omscheppen zodat het mooi kan intrekken.
5. Als het deeg een tijd in de koelkast heeft gestaan haal je het eruit en kun je beginnen met vlechten. Om dat te doen, rol je het eerst plat met een deegroller. Kan ook met een fles trouwens, dat werkt ook!
6. Snij het deeg in, aan beide kanten even lang. Verdeel de appelvulling in het midden. Nu zit er alleen appel in, maar je kunt er natuurlijk ook rozijnen bij doen als je dat lekker vindt.
7. Nu kun je beginnen met vlechten. Om beurten leg je een laag deeg over elkaar. Eerst links, dan rechts. Dat ziet er gelijk al super cool uit! Smeer het met eigeel in, het beste kun je hier een kwastje voor gebruiken.
8. Tadaa, hij is klaar! Nu kan de taart de oven in: 35 tot 40 minuten op 200 graden. Zorg er wel voor dat je ‘m een minuutje of 10 voor laat verwarmen. Even wachten, en klaar is je appeltaart!